Tento web používa cookies na dosiahnutie potrebnej funkcionality. Ďalším jeho použitím s týmto súhlasíte. Ďalšie informácie Súhlasím

Bazénová poradňa

Napísať otázku

Ako správne zamerať bazénový vankúš?

Základom úspechu pri nákupe bazénového vankúša je jeho správne zameranie. V článku nájdete návod, ako bazénový vankúš správne zamerať na ľubovolný bazén.

Bazénový vankúš v štandardnom vyhotovení – zameranie

Odmerajte vnútorný rozmer bazéna: šírka/dĺžka (prípadne priemer). Zadané rozmery vankúša budú vo výrobe zadarmo a automaticky navýšené o 3% (dôvodom je zmrštenie plachty pri nafúknutí). Štandardne dodávané vankúše sú po obvode vždy osadené prstencom so šírkou 7 cm. Pri štandardnom vankúši stačí zadať vnútorný rozmer bazéna. Vo výrobe budú tieto rozmery zadarmo a automaticky navýšené o 3% a bude k nim pridaný prstenec šírky 7 cm.

Aká bude výsledná veľkosť vyrobeného vankúša?

Napríklad, keď zadáte rozmer vankúša 7 x 3,5 m, tak celkový rozmer vyrobeného vankúša s prestencom a navýšením o 3% bude 7,35 x 3,75 m.

Pozor, s 3% navýšením rozmeru nemožno rátať ako s väčším rozmerom! Tie 3% sa skutočne spotrebujú na deformáciu pri nafúknutí vankúša.

Štandardné vyhotovenie vankúša je vhodné pre bazény s oceľovou stenou alebo pre plastové a betónové bazény bez lemu. Ak máte okolo bazéna lem alebo dlažbu, potom je vhodnejší vankúš s väčším presahom – popis zamerania je nižšie.

Zameranie bazénového vankúša bez presahu

Bazénový vankúš s presahom – zameranie

Ak chcete zakryť vankúšom aj bazénový lem alebo inú hranu bazéna, tak je potrebné objednať väčší vankúš s presahom. K vnútornému rozmeru bazéna pripočítajte potrebný presah na šírku aj na dĺžku.

Zadané rozmery vankúša budú vo výrobe zadarmo a automaticky navýšené o 3% (dôvodom je zmrštenie plachty pri nafúknutí). Štandardne dodávané vankúše sú po obvode vždy s prstencom šírky 7 cm po celom obvode.

Aká bude výsledná veľkosť vyrobeného vankúša s presahom, prstencom a s 3% navýšením?

Príklad:

Bazén má vnútorný rozmer 7 x 3,5 m.

Bazénový lem má 30 cm (na každú stranu).

Celkový rozmer plochy, ktorú potrebujete zakryť, je 7,6 x 4,1 m (túto veľkosť vankúša budete objednávať).

Výsledná výrobná veľkosť vankúša bude:

Dĺžka: 7,6 m + 0,23 m (3% navýšenie) + 0,14 m (7 cm prstenec na každú stranu) = 7,97 m

Šírka: 4,1 m + 0,12 m (3% navýšenie) + 0,14 m (7 cm prstenec na každú stranu) = 4,36 m

Pozor, s 3% navýšením rozmeru nemožno počítať ako s väčším rozmerom! Tie 3% sa skutočne spotrebujú na deformáciu pri nafúknutí vankúša.

Bazénový vankúš s presahom

Aj napriek pridaným 3% k veľkosti vankúša môže dôjsť pri nafukovaní vankúša ukotveného na bazéne k jeho deformácii, ktorá je spôsobená zväčšovaním objemu vankúša (uprostred má o niečo menšiu šírku ako na krajoch). Ak chcete zakryť aj túto deformáciu, tak je potrebné pridať k dĺžke aj šírke vankúša 10 - 15 cm navyše.


Bazénová poradňa

Napísať otázku

Obnovuji