Bazénová poradňa

Napísať otázku

Ako zistiť typ bazénového čerpadla?

Prestalo vám fungovať bazénové čerpadlo? Potrebujete nové a neviete ako na to?

Tu je pár základných rád, ako postupovať.

Najskôr je potrebné zistiť, aké čerpadlo vlastne máte.

Najjednoduššia identifikácia bazénového čerpadla je pomocou štítka, ktorý sa spravidla nachádza na svorkovnici čerpadla.

Ako zistiť typ bazénového čerpadla

Ak sa chystáte čerpadlo vymeniť za nové, tak máte dve možnosti.


1) Vymeniť ho za rovnaké čerpadlo

Ide o najľahší a najrýchlejší spôsob výmeny čerpadla vzhľadom na to, že nie je potrebné robiť žiadne úpravy potrubia. Čerpadlo má rovnaké pripájacie rozmery ako to existujúce, takže ide o výmenu kus za kus.

2) Výmena za podobné čerpadlo s podobným výkonom

V tomto prípade je potrebné zo štítka vyčítať výkon čerpadla a podľa toho vybrať čerpadlo nové. Pamätajte ale na to, že väčšina čerpadiel má iné pripájacie rozmery nasávania a výtlaku, takže bude nutné upraviť potrubie, aby sedelo na nové čerpadlo.

Štítok bazénového čerpadla Badu Magic

Štítok bazénového čerpadla Brilix

V našej ponuke nájdete veľké množstvo čerpadiel od rôznych výrobcov. Skúste sa pozrieť do kategórie bazénových čerpadiel. Najskôr hľadajte podľa výrobcu, prípadne podľa názvu čerpadla alebo jeho typu. V príslušnej kategórii čerpadiel potom hľadajte konkrétny typ podľa toho vášho.

Nenašli ste vhodné čerpadlo a potrebujete pomôcť s identifikáciou toho vášho, alebo sa vaše čerpadlo už nevyrába a chcete vybrať nejaký jeho ekvivalent? Pošlite nám, prosím, tento dopyt na email: info@predajbazenov.sk a ako prílohu priložte fotku štítka vášho aktuálneho čerpadla. Pokúsime sa nájsť pre vás vhodný variant nového čerpadla.


Bazénová poradňa

Napísať otázku

Obnovuji