Bazénová poradňa

Napísať otázku

Solinátor hlási, že v cele nie je voda

Čo robiť v prípade, že vám solinátor hlási, že nemá prietok vody, aj keď voda celou normálne preteká.

Solinátor bazéna hlási, že v cele nie je voda – takýto problém sa občas objaví u nejakého zákazníka, aj keď mu cez solinátor voda normálne prúdi. Pozrime sa na pravdepodobnú príčinu a na možnosti, ako problém odstrániť.

Zistenie a príčina problému so solinátorom

Tento problém zistíte na ovládacej jednotke solinátora, kde sa, podľa modelu, buď rozsvieti kontrolka, alebo sa na displeji vypíše chybový kód. Ak vám celou solinátor voda normálne preteká, pozrite sa na ňu zblízka, či sa v hornej časti netvoria vzduchové bubliny. Tie obvykle môžu za vzniknutý problém.

Bubliny sa tam môžu dostať netesnosťou v cirkulačnom okruhu, nízkou hladinou vody v bazéne (skimmer nasáva vzduch) alebo nízkym prietokom čerpadla.

 Svietiaca kontrolka na jednotke solinátora

Obr. 1: Svietiaca kontrolka prietoku (Water flow)

Tvorba bublín v solinátore

Obr. 2: Tvoriace sa bubliny v cele


Odstránenie problému s prietokom solinátora

Ak je problémom prisávanie vzduchu v cirkulačnom systéme, je potrebné dané miesto utesniť. Ak je problém v nízkom prietoku, je potrebné utiahnuť ventil, ktorý by ste vždy mali mať umiestnený na výtlačnej strane filtrácie za solinátorom. Tým dôjde ku zvýšeniu rýchlosti prietoku v cele a bubliny zmiznú.

 Správne zapojenie solinátora

Obrázok 3 – Správne zapojenie cely solinátora. Tá je umiestnená do obtoku s 3 guľovými ventilmi. Ak dochádza k zavzdušňovaniu cely, je potrebné utiahnuť ventil na výtlačnej strane, v tomto prípade ten napravo.

 

Rada na záver: Celu solinátora vždy inštalujte do bazénového okruhu do takéhoto obtoku. Nielenže môžete upravovať prietok celou, ale v prípade problému môžete celu úplne odstaviť.

Kompletný výber bazénových solinátorov aj náhradných ciel nájdete v kategórii slaná voda v bazéne.

Súvisiace kategórie


Bazénová poradňa

Napísať otázku

Obnovuji