Vrátenie tovaru v lehote 14 dní

Zákonná lehota na vrátenie tovaru je 14 dní.

Tovar zakúpený v internetovom obchode predajbazenov.sk môžete vrátiť do 14 dní od jeho prevzatia bez udania dôvodu. Právo vrátiť tovar v tejto lehote majú aj zákazníci, ktorí si ho prevzali formou osobného odberu. Právo na vrátenie tovaru nie je možné uplatniť v prípade objednávky v rámci podnikateľskej činnosti, teda pokiaľ nakupujete ako firma na IČ.

Ako vrátiť zle zvolený tovar?

1) Osobne na výdajnom mieste Eseos s.r.o., hala 103, Písečná 5, 62000 Brno, ČR 

1) Osobne na výdajnom mieste Eseos s.r.o., hala C23, Za Zastávkou 373, 109 00 Praha, ČR

2) Prostredníctvom pošty alebo prepravnou službou na adresu Eseos s.r.o., hala 103, Písečná 5, 620 00 Brno, ČR . Tovar nezasielajte na dobierku. Finančné prostriedky budú vrátené na bankový účet, ktorý nám oznámite pri vrátení.

Aké dokumenty priložiť k vrátenému tovaru?

Pri vrátení tovaru je potrebné vždy priložiť doklad, ktorý potvrdí nákup daného tovaru u nás. Tým sa zrýchli a uľahčí proces vrátenia.

Najlepším spôsobom je vyplniť formulár odstúpenia od zmluvy (k stiahnutiu tu), kde uvediete všetky potrebné údaje.

Kedy dostanem svoje peniaze za vrátený tovar?

Peniaze zasielame na účet kupujúceho v čo najkratšom termíne, najneskôr do 15 dní od vrátenia tovaru a odstúpenie od zmluvy.

V obale, alebo bez neho?

Aj keď obal nie je súčasťou ceny tovaru, je najvhodnejšie vrátiť tovar v stave, v akom ste ho preberali - úplné, s kompletnou dokumentáciou, bez poškodenia, čisté a v originálnom obale.

Pokiaľ nie je vrátený tovar v pôvodnom stave, nemusí byť zákazníkovi vrátená kompletná čiastka, ktorú za neho zaplatil. Náklady na vrátenie tovaru pri uvedení do jeho pôvodného stavu sú vždy individuálne posudzované podľa povahy tovaru a jeho prípadného poškodenia. Prípadné náklady sú následne započítané s čiastkou za vrátený tovar.

Kupoval som tovar v akcii alebo s niečim zadarmo. Čo s tým?

V prípade akcie 1+1 zadarmo, filtrácia + piesok zadarmo a podobne, je potrebné vrátiť aj tovar, ktorý bol dodaný v rámci akcie zadarmo.

Ktorý tovar nie je možné vrátiť v lehote 14 dní?

Povaha a popis tovaru, ktorý nie je možné vrátiť do 14 dní, je uvedená v obchodných podmienkach v bode 10.11.

Ide najmä o tovar vyrobený alebo upravený na zákazku – napríklad solárne plachty na mieru.

Ďalšie informácie o nákupe:

Obnovuji