Bazénová poradňa

Napísať otázku

Mizne vám voda zo zakopaného bazéna? Čo sa mohlo stať?

Únik vody z bazéna – ide o prirodzené odparovanie vody alebo bazén naozaj tečie?

Stráca sa vám voda z bazéna a neviete kde? Tu je pár možností, ako to zistiť a opraviť.

Únik vody z bazéna je nepríjemná lapália. Dôvodom, prečo sa stráca voda z bazéna, môže byť úplná banalita, ale tiež to môže znamenať veľký problém s technológiou.

Pozor na prirodzené odparovanie vody

Voda z bazéna sa odparuje aj prirodzene. Rozdiel denných a nočných teplôt môže spôsobiť v nezakrytom bazéne odparenie aj niekoľko mm. Závisí to od rozdielu teploty vody a vzduchu. Na rôznych meteorologických weboch sa môžete dočítať aj o dennom odparovaní vody. ET (denné odparenie vody) je občas v teplých letných dňoch aj 7 - 8 mm z m2. Áno, aj cez deň sa voda odparuje. Teplý suchý vzduch, slniečko, vietor a voda je fuč. Stratu vody môžete znížiť zakrytím hladiny plachtou aspoň vtedy, keď sa nekúpete.

Vodu môžu z bazéna vyšpliechať deti

Nie je vonku veľké teplo a nekúpu sa deti v bazéne viac ako inokedy? Kľudne sa môže stať, že len vyšpliechajú veľa vody von.


Voda najskôr naozaj uniká z bazéna

Niekoľko dní po sebe musíte dopúšťať viac vody, ako ste dopúšťali predtým? Počkajte ešte pár dní, zakryte bazén na noc a až potom riešte. Samozrejme, všetko s rozumom. Keď sa začne strácať z bazéna naraz 5 cm vody za deň, tak to chce akciu.

Keď voda uniká, ale nie je to nijako dramatické, tak ako prvé by som odporučil skúsiť prípravok Fix-a-Leak. Tento prípravok sa naleje do bazéna a nechá sa cirkulovať. Cirkuláciou sa zanesú prípadné malé dierky v systéme. Ak pomôže, fajn, ak nie, tak pokračujeme v nasledujúcom článku Možné príčiny úniku vody zo zakopaného bazéna.

Fix a Leak pre bazény

Súvisiace kategórie


Bazénová poradňa

Napísať otázku

Obnovuji